کسب و کار اینترنتی در منزل

چرا باید به خرید از کسب و کار اینترنتی در منزل اعتماد داشته باشیم؟

در پاسخ باید بگویم همانطور که مغازه های موجود در پاساژها و مراکز خرید تحت نظر ارگان های ناظر کار می کنند، کسب و کارهای اینترنتی در منزل هم در صورتی که معتبر باشند، تحت نظارت ارگان های مربوطه کار می کنند. یک “کسب و کار اینترنتی در خانه” معتبر قطعا دارای مجوز های است که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

 • مجوزهای عمومی

دریافت این مجوزها برای کسب و کارهای اینترنتی صرف نظر از نوع کار و تخصص الزامی می باشد. از مهم ترین مجوز های عمومی برای کسب و کارها می توان به نماد الکترونیکی و پروانه کسب و کار اشاره کرد. نماد الکترونیکی توسط مرکز تجارت الکترونیک برای کسب و کار شما صادر می شود. بر طبق قوانین این مرکز همه سایت هایی که خرید و یا فروش کالا دارند موظف به دریافت این نشان هستند.

 • مجوزهای اختصاصی

مجوز های اختصاصی مربوط به هر صنف و کسب و کار می گردد. برای مثال کسب و کارهایی که در منزل و در زمینه فروش محصولات پزشکی و یا آرایشی و بهداشتی فعالیت دارند باید مجوز های مربوط به این کسب و کارها را دریافت کنند و یا کسب و کارهایی که در زمینه فروش صنایع دستی و یا فرش قصد فعالیت دارند، باید مجوز را از ارگان مربوطه دریافت کرده و سپس اقدام به فعالیت کنند.

بهترین کسب و کارهای اینترنتی در منزل با سرمایه کم

شاید خیلی از افراد زمانی که اسم کسب و کار اینترنتی در منزل را می شنوند، اولین موضوعی که به ذهنشان برسد این باشد که برای هر کسب و کاری نیاز به سرمایه هستیم و بدون سرمایه لازم نمی توانیم هیچ کسب و کاری را داشته باشیم. اما مهم ترین اصلی که باید در راه اندازی یک کسب و کار مد نظر قرار دهید این است که داشتن یک کسب و کار موفق علاوه بر سرمایه نیازمند برنامه ریزی و تجربه اقتصادی کافی می باشد.

پس اگر جزء افرادی هستید که در حال حاضر سرمایه بسیار اندکی دارید و دارای اهداف بزرگی در زمینه اقتصادی هستید بهترین گزینه برای شما راه اندازی یک کسب کار کوچک با سرمایه کم می باشد. راه اندازی چنین کسب و کارهایی در منزل به شما این امکان را می دهد که بدون نگرانی از وجود هر نوع هدر رفت سرمایه و یا ورشکستگی، تجربیات لازم در زمینه فعالیت های اقتصادی را کسب کنید. همانطور که می دانید داشتن هر نوع کسب و کاری در دنیای واقعی نیازمند حداقل سرمایه برای راه اندازی آن می باشد.

کسب و کار اینترنتی در خانه با آموزش

کسب و کارهای اینترنتی که در زمینه آموزش هستند و در منزل می توان انجام داد، معمولا کمترین نیازمند کمترین سرمایه برای راه اندازی هستند. این نوع کسب کارها بیشتر وابسته به توانایی های افراد و علم آنها هستند. نحوه درست بیان مطالب به گونه ای که برای افراد کاربردی و قابل فهم باشد، در موفقیت این کسب و کارها بسیار اثر گذار می باشد. یکی از سایت هایی که در زمینه آموزش کار آنلاین فعالیت می کند، سایت smallbiztrends است که می توانید مقالات را دنبال کنید.

یکی از مهم ترین نکاتی که برای کار در خانه با کامپیوتر باید مد نظر داشت میزان تازگی اطلاعات ارائه شده و مطابق بودن آن با نیازهای علم امروز می باشد. گاهی اوقات افرادی که در این زمینه ها فعالیت دارند از نبودن درآمد در این زمینه شکایت دارند،این در حالی است که اگر شما نگاهی به نحوه فعالیت آن ها بیندازید، هیچ مطابقتی با نیازهای روز پیدا نمی کنید. دامنه فعالیت افراد در این زمینه بسیار گسترده بو و ما در اینجا به برخی از آن ها اشاره خواهیم داشت.

 • آموزش آشپزی
 • مربی ورزشی
 • مشاوره های تحصیلی
 • وبلاگ های سلامتی
 • آموزش در زمینه نوشتن مقاله و پایان نامه
 • آموزش نحوه آرایش و میکاپ

موضوعات گفته شده در بالا تنها بخشی از موارد کسب و کار اینترنتی در منزل با درآمد بالا می باشد. معمولا نحوه درآمد زایی از این کسب و کارها به صورت فروش پکیج های آموزشی می باشد. افراد در این کسب و کارها در ابتدا اصول اولیه آموزش در زمینه تخصصی خود را به صورت رایگان در سایت خود قرار داده و پس از این افراد مجذوب آن شدند اقدام به فروش باقی قسمت اصلی آموزش از طریق پکیج ها تهیه شده می کند. نکته اصلی برای موفقیت در چنین کسب و کارهایی وجود آموزش های اولیه جذاب و کاربردی برای کاربران است تا آن ها مجذوب آن شده و اقدام به خرید کنند.

ارائه خدمات

دسته دوم کسب کارهای اینترنتی در زمینه خدماتی می باشد، یعنی کسب و کارهایی که در زمینه ارائه انجام کارهای متفاوتی برای کاربران خود فعالیت می کنند. یکی از مثال های آشنا در این زمینه سایت هایی می باشد که خدمات تولید محتوا را برای کاربران دیگر سایت ها انجام می دهند. اگر یک نگاهی به این سایت های ارائه خدمت بیندازید، مشاهده می کنید که اشتراکات بسیار زیادی با یکدیگر دارند. یکی از ویژگی هایی که در همه این سایت ها یکسان می باشد، این است که سعی می کنند در یک زمینه تخصصی فعالیت کنند. معمولا شما سایت هایی از این دست را نمی بینید که زمینه فعالیتی گسترده ای داشته باشند.

برای مثال اگر سایتی ادعا می کند در زمینه رزومه نویسی فعالیت دارد، دیگر دنبال ارائه خدمت متفاوت در سایت خود نخواهد بود. یکی از علت های مهمی که سبب شده تا سایت هایی از این دست بر روی یک خدمت تمرکز کنند این است که کاربرانی که به دنبال دریافت خدمات از این سایت ها هستند، معمولا به دنبال دریافت خدمات با تخصص بالا هستند. بنابراین هیچ گاه دنبال سایت هایی نخواهند رفت که غیر تخصصی و چند موضوعی کار می کنند. مگر اینکه سایت دارای شرکت بسیار معروفی در آن زمینه باشد که در حال حاضر موضوع بحث ما نیست.

سایت های ارائه دهنده خدمات معمولا سایت هایی هستند که هم نیازمند صرف سرمایه می باشند و هم تخصص افراد بسیار در پیشرفت این سایت ها مهم و مورد توجه است. برای مثال اگر شما قرار باشد به عنوان سایتی و یا کسب و کاری فعالیت کنید که نوع ارائه خدمت آن تولید محتوا می باشد، بایستی سرمایه در حدود داشتن یک کامپیوتر و یا لپ تاپ و علم انجام این کار را داشته باشید. بنابراین صرف داشتن وسیله و یا علم برای راه اندازی این کسب و کار اینترنتی در منزل با حقوق روزانه کافی نخواهد بود. مثال هایی از کسب و کارهای از این دست در زیر آورده شده است.

 • تولید محتوا
 • مترجم
 • خدمات کاریابی
 • خدمات رزومه نویسی
 • خدمات انیمیشن سازی
 • نگهداری از کودکان
 • نگهداری از سالمندان
 • خدمات تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store